Şaman Bilgeliği Eğitimi

Şaman Bilgeliği Eğitimi


      Evrenin bilgeliğine sahip olarak yaratılmış insan, zamanla bu bilgeliğini unutmuştur, modern dünyanın hızlı ve tüketime yönelik alışagelmiş sıradanlığı içerisinde yaşamına devam etmektedir. Kendi özbenliğinin farkındalığını kaybetmiş insan, bilgeliğini de kaybetmiştir. Mutsuz, agresif, hoşgörüsüz, güvensiz, şu anın tadını çıkartmaktan yoksun, geleceği içinde endişeli bir hale gelmiştir. Kendi farkındalığına ulaşamamış kişiler; ihtiyacı olmadığı halde sürekli alışveriş yapmak, kültürünü, yapısını, o yerin enerjisini anlamadan seyahat etmek, sürekli mekânların enerjilerini bilmeden evini yenilemek, içten gelen güzelliğini yok sayıp sürekli kendini değiştirmek, amaçsızca ve istikrarsız bir şekilde spor yapmak, içeriğinde ne olduğunu bile bilmediği ilaçları kullanmak kısacası dışı ve içi tam olarak ne ile dolu olduğu bile belli olmayan faaliyetler içinde bulunmaktadır.

         Farkındalık, fark etmek ile ilgili olan bilinçsel bir eylemden daha öte bir anlam içerir. Bilgelikle yaşamak ve bunu özümüzden gelerek yapmak demektir. Farkındalığa sahip insan, bütünsel şifalanma konusunda kendi kendine yetebilecek bir seviyeye gelir. Spritüel farkındalık kendimiz, varlığımız ve bizimle ilişkili olan tüm varoluşun kısacası her şeyin hem bilinç düzeyinde hem de bilinçaltı düzeyinde dönüşümünü sağlar.

         Geçmiş, şimdi ve geleceğimizi dönüştürmek, istediğimiz hale getirmek bizim elimizde. Bunu yapmak hem basit hem de kolay anlaşılır bir süreçtir. Bunlarla birlikte büyüsel değişimleri nasıl sağlayabileceğimizi öğretecek keyifli sohbetlerimize sizleri de davet ediyoruz.

         Bizler çok uzun yollardan gelip kendimizi beton binaların, toplumumuzu yaşatmak için kendi kurguladığımız yasak, sınır ve kuralların içine girdik. Evet, başardığımız şey çok büyük görünebilir, fakat şu anki noktaya çok önemli şeyleri feda ederek geldik. Özgürlüğümüzü ve bireyliğimizi mesela... Bir de dağlara taşlara sınırlar çizip çizginin ötesinde olanları “başkası” kabul ettik. Fakat doğa bize her defasında yaptıklarımızın kendimizi kandırmaktan öteye geçmediğini hatırlattı.

         Doğanın özü hayatta kalmak, hayatta kalmanın özü “an”da olmakken, biz sigortalı iş bulmak zorundayız. Bulduğumuz işi kaybetmemenin ya da ilerlemenin yollarını bulmak zorunda hissediyoruz. Anaokuluna başlama sebebi üniversite mezunu olmak! Yani anda olmayı bir kenara bırakın, attığımız her “ilk” adım on adım sonrasının hesabı aslında.

         Şamanik bilgelik bize özümüze dönüp kendimize bir de bu açıdan bakmayı, toplumun istek ve beklentilerini bir kenara bırakıp kendimizi birey olarak görebilmeyi öğretir. Anne, baba, öğrenci, öğretmen, müdür, çalışan, işsiz, evlat..vb. gibi kalıpların dışına çıkıp kendimize "Bir" gözüyle bakmayı ve eşşizliğimizi gösterir.

          Şaman bilgeliği bana hangi konuda, nasıl, ne zaman yardım eder?

         Şaman ayin ve ritüelleri sıklıkla yaşamımızda geldiğimiz ya da geldiğimizi görmezden geldiğimiz kavşaklarda bize seslerini duyurmaya çalışır. Bu gibi zamanlarda bize gerçek benliğimizi, güçlerimizi, zaaflarımızı, potansiyelimizi hatırlarlatıp bizim için hazırlanan bir sonraki derse geçmemizi sağlamaya çalışırlar. Kutsal ruhlar ve Rehber hayvan enerjileri bizlere mesleki seçimlerimizde, yeni bir aşka adım atmak üzere olduğumuzda, artık bize hizmet etmeyen ilişki, hedef ya da duygularımızla vedalaşmamız gerektiğinde, şimdiye kadar sahiplenmediğimiz özellik ve yeteneklerimizi kuşanmamız gerektiğinde ya da korkularımızla yüzleşmemiz gerektiğinde karşımıza çıkıp yalnız bizim anlayacağımız şekilde bize bizi ve önümüzdeki yolu hatırlatırlar.
Kısacası Şaman bilgeliğinden:

öz benliğimizin önündeki sınırlar

engellerimiz

negatif tesirler
İlişkilerimizin çıkmazları,
Korkularımız,
Hedef ve beklentilerimizdeki sorunlar
Hayatta atmamız gereken bir sonraki adımların karasızlığı,
Mesleki seçim ve yaşantımız ve maddi sorunlarımız
ve daha birçok konuda nedenleri öğrenip sorunları şifalandırıp yeni bir benlik ve yaşam kazanmamız  konusunda  rehberlik alabiliriz.

                   Eğitim Bize Neler Kazandıracak?

- Sizinle tanışıyor ve rehberlik almak istediğiniz konuyu enine boyuna konuşuyoruz,
-Bu konuda ve genel olarak yaşamınızda baskın olan enerjiyi ya da enerjileri buluyoruz,
- Farkındalık eğitimine başlıyoruz.
- Farkındalık eğitimine ve sohbetimize devam ediyoruz,
- Gölge enerjinizi ve bu enerjinin yaşamınızı nasıl yönlendirdiğini buluyoruz,
- Şu anda yaşamınızda baskın olan enerjiler ile sağlıklı bir şekilde iletişime geçmeniz için harekete geçiyoruz,
- Rehberlik almak istediğiniz konuda şu anda ruhsal olarak hangi noktada olduğunuzu, neleri göz ardı ettiğinizi ve nasıl adım atmanız gerektiğini belirliyoruz.

Meditasyon, şaman transları, şaman tılsımları, rehber hayvanlar ile tanışma ve kutsal ruhların bilgeliği alarak farkındalığın aydınlığa erişeceğiz. 

                   Eğitmen:

Kerimali doğacı


Eğitim süresi
 Eğitim süremiz 2 gündür. Hafta sonları saat: 12: 00 da başlar. akşam 18:00 da son bulur. Toplam 12 saattir. 

Eğitim Bedeli: 500 TL